Ceresit RS 88 vyrovnávací, správkový tmel

jemný správkový tmel

Renovační vyrovnávací hmota

Na stěrkování a vyrovnávání podlah v tloušťce 1-100 mm v jedné pracovní operaci.

1 111,00 Kč

VLASTNOSTI

  • Již po cca 90 min. je možné pokládat podl. krytinu
  • Výrazně snížené množství prachu při míchání, zpracování a transportu
  • Vynikající rozlevnost, čerpatelná
  • Vytváří vysoce kvalitní hladké povrchy, což usnadňuje následné nanášení a snižuje spotřebu lepidla
  • Velmi pevná ve smyku - vhodná i pod dřevěné podlahy

OBLASTI POUŽITÍ

Jedinečná rychlá samonivelační podlahová hmota, navíc s bezprašnou recepturou, umožňuje instalaci podlahové krytiny v rekordním čase. Po pouhých 90 min. od aplikace lze již na XXL XPRESS pokládat podlahovou krytinu.

Díky této vysoké rychlosti schnutí dokáže samonivelační hmota XXL skutečně uspořit čas na stavbě. Pro srovnání: u obyčejných podlahových hmot může proces schnutí a doba potřebná pro dosažení konečné pevnosti (dle tloušťky vrstvy) trvat i 48 hod., než bude moci být například položena dřevěná podlaha.

Vzhledem ke své vysoké rychlosti schnutí je Ceresit XXL XPRESS tím pravým výrobkem při práci pod vysokým tlakem termínu předání, nebo když práce spojená s renovací musí vytvářet co nejméně nečistot. Příkladem mohou být jak domácnosti, tak obchodní domy, módní butiky, nemocnice či hotely.

Ačkoliv samonivelační hmota XXL XPRESS vysychá rychle, lze ji aplikovat bez zbytečného spěchu. Proč? Protože doba zpracování (to znamená doba do začátku tuhnutí) je až o 25 procent delší než u obyčejných vyrovnávacích hmot. Dokonce i velké místnosti lze dokonale vyrovnat - s hladkými, sotva viditelnými přechody mezi jednotlivými úseky. Jestliže bude práce přerušena kvůli přípravě nové směsi, lze plochy snadno spojit bez jakýchkoliv nerovností.

Je vhodná pro použití na:

  • potěry, beton
  • dlažby, přirodní kámen a teraco
  • podklady s pevnými a voděodolnými zbytky lepidel.

Při vysypávání do nádoby a po dobu míchání s vodou se uvolňuje až o 90 % méně prachu. Především při renovaci místností ve stávajících budovách se prach vytvářený při manipulaci s práškem již nadále nebude usazovat v sousedních místnostech. To přináší dvojí výhodu pro podlaháře: menší zatížení jejich zákazníků prachem a také čistší pracoviště pro něj samotného.

Po vylití se hmota XXL XPRESS díky vynikajícím rozlivovým vlastnostem snadno roztírá. Výsledný zrcadlově hladký povrch obvykle šetří jeden celý pracovní krok - není vyžadováno žádné broušení. Jednolitá struktura povrchu navíc představuje výrazné usnadnění při následném nanášení lepidla a zároveň snižuje jeho spotřebu. XXL vám pomáhá šetřit - nejen čas, ale také peníze.

Hmotu XXL XPRESS lze aplikovat buď pomocí hladítka, nebo stěrky. Také je možná strojní aplikace pomocí vhodného čerpadla.

Určena pro použití v interiéru v suchých prostorách. Nepoužívejte k tvorbě potěrů. Jako finální podlahu lze použít jen s vhodným vrchním nátěrem či litou podlahou.